Вентиляція в офісі

Валентина Коваленко
Валентина Коваленко

Вентиляція в адміністративних приміщеннях – це обов’язковий елемент. Якісний повітрообмін підвищує продуктивність співробітників, а також створює комфортні умови для їхньої діяльності. 

Зміст:

    Щоб вентиляція в офісі працювала по-справжньому ефективно, важливо правильно спроектувати систему. Для цього необхідно звернутися до висококласних фахівців, які спеціалізуються на створенні проєктів інженерних систем, а потім підібрати відповідне обладнання.

    Далі ми розглянемо способи вентиляції, розповімо про методи розрахунку необхідного об’єму повітря і розповімо, як краще реалізувати вентиляцію в офісі.

    Що таке і чи потрібна вентиляція в офісі?

    Правильна вентиляція в офісі – це та система, яка своєчасно видаляє забруднене повітря, а також подає чисте і свіже. При цьому обсяг витяжного і припливного повітря перебуває в балансі, тільки так виходить досягти ефективного повітрообміну.

    Чи обов’язкова вентиляція в офісі? Так, адже якщо в робочій зоні застоюється відпрацьоване повітря, співробітники починають відчувати задуху, дискомфорт, потім з’являються головні болі, розсіюється увага і погіршується працездатність. 

    Щоб умови праці в офісі були на висоті, а співробітники максимально ефективно виконували свої функції, необхідно забезпечити правильну вентиляцію. Нижче ми розповімо про способи реалізації повітрообміну в офісі. 

    Різновиди та особливості вентиляції для офісу

    Яким чином можна реалізувати вентиляцію в офісі? Існує безліч способів і схем, за допомогою яких вдасться забезпечити відведення відпрацьованого і подачу свіжого повітря в приміщення. 

    Нижче ми розглянемо кожен із методів, а також позначимо їхні плюси й мінуси.

    Природна вентиляція

    Природна вентиляція передбачає провітрювання офісу без використання пристроїв для примусового повітрообміну. 

    Для цього відкривають вікна або використовують клапани, через які відпрацьоване повітря виводять назовні. Однак, цей метод уже давно неактуальний і крім низької вартості не має інших плюсів. 

    Серед мінусів природної вентиляції офісу виділяється те, що об’єм витяжки та припливу не можна контролювати, а разом із відпрацьованим повітрям із приміщення видаляється цінне тепло. Тому після кожного провітрювання офіс потрібно буде заново опалювати, витрачаючи величезну кількість ресурсів. Разом із цим, зі свіжим повітрям із вулиці в приміщення потрапляють алергени, різний бруд, а також шуми і запахи. 

    Тому не можна назвати природну вентиляцію непоганою альтернативою для створення повітрообміну в офісі.

    Примусова вентиляція

    Примусова вентиляція – це система, в якій використовуються різні прилади, що здійснюють витяжку відпрацьованих повітряних мас із приміщення і приплив свіжих з вулиці. 

    Потрібна допомога у виборі товару?
    Ви можете звернутись до наших експертів за допомогою
    Зв’язатись

    Застосування приладів для вентиляції дає змогу контролювати обсяги повітря, що видаляється/подається, і створювати оптимальний мікроклімат у приміщенні. Крім того, пристрої вентиляції виключають шуми, а також фільтрують припливний потік, запобігаючи проникненню різних частинок бруду в приміщення. 

    Методи влаштування офісної вентиляції

    Для вентиляції офісу можна використовувати різні прилади та схеми.

    Наприклад, у чисті зони офісу, де працюють люди, подавати свіже повітря за допомогою припливного вентилятора або цілої припливної вентиляційної установки, а із санвузла/кухні видаляти брудне повітря, використовуючи витяжний вентилятор. 

    Однак, навіть за такого повітрообміну не вирішується важлива проблема – тепловтрати. 

    Щоб зберігати тепло під час вентиляції офісу, необхідно передбачити в системі рекуператор, або, простою мовою – теплообмінник. 

    Практично всі сучасні припливно-витяжні установки оснащуються рекуператором, він працює так: вентиляційний прилад затягує відпрацьовані повітряні маси всередину, потім, рухаючись системою, брудне повітря проходить теплообмінник, де віддає свою теплову енергію. Після цього свіже повітря притягується агрегатом у систему, де під час контакту з рекуператором нагрівається. Нагріте свіже повітря розподіляється в приміщенні. 

    Бренд Jablotron пропонує по-справжньому унікальне рішення – припливно-витяжні установки Futura, які здатні зберігати не тільки тепло, а й вологу. 

    Для цієї мети у вентиляційних установках Futura M і Futura L використовується запатентований теплообмінник з ентальпійною технологією, який пасивно зволожує свіже повітря і, тим самим, створює оптимальний мікроклімат у приміщенні. 

    Як це працює? Рекуператор від Jablotron включає в свою конструкцію чотири рухомі заслінки, вони чергують напрямки повітряних потоків, забезпечуючи їх теплообмін. У процесі теплообміну і перепаду температур на стінках рекуператора утворюється конденсат, який зволожує припливний потік. Разом з цим, рух заслінок не дає обмерзати теплообміннику взимку, завдяки чому його ефективність на порядок вища за звичайні ентальпійні моделі.

    Використовуючи припливно-витяжні установки Jablotron Futura для вентиляції офісу можна організувати по-справжньому ефективний повітрообмін. Один агрегат обслуговуватиме кожну зону приміщення, створюючи високий рівень комфорту для працівників. 

    Але рекуператор з ентальпійною технологією – це не єдина перевага вентиляційних приладів Futura. Агрегати цієї моделі також вирізняються вкрай низьким рівнем шуму, а встановивши на повітропроводи шумоглушники, ви зможете сміливо встановлювати припливно-витяжну установку безпосередньо в робочій зоні, не боячись за акустичний комфорт.

    Якщо ви також хочете охолоджувати повітря в літній період, бренд Jablotron пропонує опціональну можливість – модуль Cool Breeze. Цей модуль використовує принцип адіабатичного охолодження, тобто знижує температуру повітря за рахунок вологи відпрацьованого потоку. 

    Додатково варто зазначити, що вентиляційні установки Jablotron Futura працюють автоматизовано. Завдяки VAV-клапанам змінної подачі повітря і настінному датчику вуглекислого газу, який йде в комплекті, пристрій самостійно регулює свою роботу виходячи з рівня СО2 в приміщенні. Таким чином, експлуатація вентмашини стає максимально зручною.

    А якщо ви хочете самостійно налаштовувати бажані параметри, виробник створив фірмове програмне забезпечення – My Jablotron. За допомогою будь-якого гаджета з доступом до інтернету, а також застосунку «My Jablotron» користувач може керувати роботою вентсистеми з будь-якої точки. 

    Вимоги до вентиляції офісних приміщень

    Ми вже визначили, як правильно реалізувати вентиляцію в офісі. Однак, не врахували головний аспект – вимоги щодо повітрообміну в офісних приміщеннях та інших адміністративних будівлях. 

    Щоб розрахувати потрібний об’єм повітря для конкретного приміщення можна використати три методи: за кратністю, кількістю людей і рівнем CO₂.

    Розрахунок за кратністю повітрообміну проводиться з урахуванням об’єму приміщення і кратності, регламентованої ДБН – 0.6. Обсяг офісу можна легко вирахувати шляхом множення площі приміщення на висоту його стель. А потім, для обчислення необхідної витрати повітря в м³/год досить перемножити ці значення між собою. 

    Таким чином, якщо площа приміщення становить 50 метрів квадратних, а висота стель – 2,8 метрів, то об’єм становитиме – 140 м³. Множимо отримане число на 0,7 і отримуємо той об’єм (98 м³/год) повітря, який необхідно міняти за годину. 

    Під час розрахунку за кількістю людей можна орієнтуватися на вже встановлені норми: 15 м³/год на людину – мінімально допустимий рівень комфорту, 25 м³/год – оптимальний, 36 м³/год – підвищений. 

    Розрахунок за рівнем СО2 здійснюють у тому разі, якщо система вентиляції працює зі змінною подачею повітря, як у разі припливно-витяжних установок Jablotron. У цьому разі орієнтуються на показник 60 м³/год свіжого повітря на людину – саме стільки необхідно, щоб підтримувати комфортний мікроклімат у приміщенні. 

    Висновки

    Щоб реалізувати ефективну систему вентиляції в офісі рекомендується використовувати припливно-витяжні установки Jablotron Futura. Саме такі пристрої зможуть якісно обслуговувати кожну точку об’єкта, водночас зберігаючи тепло і вологу, завдяки рекуператору.

    Припливно-витяжні установки Jablotron Futura забезпечують витяжку брудного, насиченого вуглекислим газом і запахами повітря, а також подавання свіжого, очищеного і нагрітого повітря всередину, тим самим створюючи оптимальні умови для продуктивної роботи. 

    Замовити консультацію

      Натискаючи кнопку “Надіслати”, ви погоджуєтесь з Правилами обробки персональних даних