Припливно-витяжні установки з рекуперацією тепла

Припливно-витяжні установки від Jablotron

Чеська компанія Jablotron – це один із найкращих виробників систем вентиляції. На сьогоднішній день припливно-витяжні установки від Jablotron популярні в усьому світі.

Якщо ви вирішили купити припливно-витяжну установку з рекуперацією, то однозначно варто звернути увагу на Jablotron Futura.

Jablotron Futura – це централізована припливно-витяжна установка преміум-сегмента, яка забезпечить підвищений рівень комфорту в приміщенні. З припливно-витяжною установкою Futura ви більше не турбуватиметеся про якість повітря вдома або на роботі, завдяки системі автоматики пристрій самостійно відстежує рівень вуглекислого газу/вологи та регулює свою роботу.

Завдання припливно-витяжних установок із рекуперацією

Припливно-витяжна система вентиляції виконує одночасно два завдання:

  • забезпечує надходження свіжого повітря в приміщення;
  • видаляє відпрацьовані повітряні маси.

Рекуператор, або, простіше кажучи, теплообмінник у конструкції припливно-витяжної установки, нагріває припливний потік повітря за допомогою передачі йому теплової енергії витяжного повітря. У результаті свіже і тепле повітря створює комфортні умови в приміщенні.

Принцип роботи ПВУ з рекуператором

Облаштування централізованої припливно-витяжної установки з рекуператором починається з розведення повітропроводів і підключення самої вентиляційної системи. Повітроводи призначені для повітрообміну: подачі свіжого повітря і відведення відпрацьованого. Рекуператор, своєю чергою, сприяє теплообміну між потоками без їх безпосереднього контакту.

Припливно-витяжні установки з рекуператором працюють таким чином:

  1. Одна частина повітропроводів відводить відпрацьоване повітря з брудних зон. Спочатку повітря притягується витяжним вентилятором, проходить через рекуператор, який забирає його тепло і вологу, а потім виводиться назовні.
  2. Інша частина повітропроводів здійснює подачу в приміщення свіжого повітря, яке перед цим проходить через систему фільтрації для очищення від різноманітних забруднювачів, а також через рекуператор, де нагрівається і насичується вологою.

Таким чином, у приміщення надходить свіже, очищене і попередньо підігріте/зволожене повітря.

Як вибрати припливно-витяжну установку з рекуператором від Jablotron

Вибір відповідної вентустановки – це складний процес. Перш ніж купити припливно-витяжну установку з рекуператором від Jablotron, важливо визначити необхідні параметри приміщення, наприклад, висоту стель і площу, а також порівняти характеристики кожної моделі. Нижче ми розглянемо відмінності між моделями припливно-витяжних установок Futura L і Futura M.

Моделі установок

Якщо ви не можете вибрати конкретну модель припливно-витяжної вентиляції з рекуператором для будинку або для квартири, то варто знати, що відмінності між припливно-витяжними установками Futura L і Futura M полягають у:

  • габаритах;
  • продуктивності;
  • площі приміщення, для якої вони призначені.  

Кожна з моделей припливно-витяжних установок від Jablotron оснащена рекуператором з унікальною ентальпійною технологією. Такий теплообмінник був розроблений і запатентований самим виробником і застосовується виключно в системах Futura L і Futura M. Відмінність рекуператора Jablotron від ентальпійних теплообмінників полягає в наявності чотирьох рухомих заслінок, які постійно змінюють напрямок повітряних потоків. Конденсат, що виникає на рекуператорі, передається припливному потоку, зволожуючи його. Рухомі заслінки в теплообміннику Jablotron Futura також допомагають уникати обмерзання і підтримувати високу продуктивність. При цьому, рекуператор від Jablotron залишається ефективним протягом багатьох років. У той час як стандартні ентальпійні рекуператори через особливості самої мембрани ефективні в середньому не більше ніж півтора року. Водночас ККД рекуператора з ентальпійною технологією від Jablotron (91,4%/91,8%) є одним із найвищих серед інших видів рекуператорів.

Спосіб монтажу

Через габаритність і шумові характеристики вентиляційні установки з рекуперацією тепла Futura рекомендується встановлювати в окремо обладнаних для цього кімнатах або технічних приміщеннях.

Пристрій розміщується вертикально на стіні за допомогою спеціальних кріплень. Крім того, перед встановленням системи Jablotron Futura важливо спланувати розташування повітропроводів всередині застельового простору.

Продуктивність системи

Як згадувалося раніше, установки розрізняються за продуктивністю. Модель Jablotron Futura M призначена для невеликих житлових/комерційних приміщень площею не більше ніж 180 м², установка здатна забезпечити повітрообмін об’ємом 300-400 м3/год (залежно від опору). Jablotron Futura L, зі свого боку, призначена для приміщень із більшою квадратурою. Ця модель також ідеально підходить для комерційних і житлових приміщень, але площею не більше 250 м². Зазначена в техпаспорті продуктивність повітрообміну припливно-витяжної установки Futura L становить 350 м3/год. Однак, під час тестування, цей пристрій з легкістю зміг забезпечити повітрообмін на рівні 480 м3/год.

Додаткові функції ПВУ Jablotron

Додаткові функції припливно-витяжної установки Jablotron включають:

  1. Інтеграція модуля CoolBreeze: Cool Breeze – це додатковий компонент вентиляційної установки Futura. Він є тепловим насосом, завдання якого – знизити температуру в приміщенні в літній період і перекрити потреби в опаленні на 70% в зимовий період (у разі, якщо у вас енергозберігаючий будинок). Модуль Cool Breeze, загалом, підвищує ефективність вентиляції та дає змогу регулювати температурні показники й рівень вологості в приміщенні.
  2. Програматор Boost Button: Встановлення програматора дає користувачеві змогу активувати режим посиленої витяжки повітря з брудних зон (кухня/санвузол). Boost Button інтегрується у вимикач і активується з увімкненням світла.  У разі активації прилад подає сигнал вентустановці про необхідність задіяти всі VAV-клапани на повну потужність.
  3. Вугільний фільтр: Застосування такого фільтра допомагає ретельніше очистити припливне повітря. Вугільний фільтр нейтралізує запахи, частково затримує гази і вловлює елементи забруднень. Застосування таких фільтрів особливо актуальне в приміщеннях, розташованих поблизу забруднених зон (наприклад, поруч із виробничими об’єктами) або джерел запахів (місця громадського харчування).

За допомогою таких опцій ви зможете розширити функціональні можливості вашої припливно-витяжної установки Jablotron Futura.