Кухонні витяжки

Витяжка – це незамінний пристрій на кухні. Її завдання полягає у видаленні парів і запахів, що виникають в процесі приготування їжі. Крім цього, таке обладнання запобігає скупченню вологого повітря в приміщенні і перешкоджає утворенню конденсату на різних поверхнях.

Але як купити дійсно відповідну витяжку для кухні? Для цього необхідно визначитися з її типом і способом встановлення.

Основні види витяжок

Кухонні витяжки розрізняються за типом і способом встановлення. Тому необхідно заздалегідь визначити, яка саме витяжка вам потрібна, щоб вибрати і купити відповідну модель.

Розглянемо спочатку типи кухонних витяжок, вони можуть бути:

 1. Вентиляційними (проточними). Проточні витяжки здійснюють відведення відпрацьованого повітря у вентиляційний канал. Такі пристрої часто підключаються до центральної системи вентиляції, а їхня робота забезпечується за рахунок самої вентустановки.
 2. Рециркуляційні. Такого типу витяжки здійснюють захоплення забрудненого повітря, пропускають його через систему фільтрації і повертають назад у приміщення.
 3. Комбіновані. Комбіновані витяжки можуть працювати у двох режимах (відведення та рециркуляції), які перемикаються вручну або дистанційно (за наявності відповідного пульта керування) за потреби.

За способом встановлення кухонні витяжки поділяються на:

 • Підвісні. Такий тип витяжок встановлюється над варильною панеллю або під навісними шафами.
 • Вбудовані. Цей пристрій має висувні панелі, за допомогою яких можна збільшити робочу площу. Вбудовувані витяжки розміщуються в кухонних шафах, що дає змогу їм гармонійно вписуватися в дизайн інтер’єру.
 • Купольні. Купольні витяжки – це потужні та стильні пристрої. Завдяки різноманітності дизайнів, кожен клієнт може вибрати підходящий варіант, що відповідає його перевагам.
 • Кутові. Кутові витяжки – відмінний вибір для нестандартних кухонь. Наразі представлені у двох варіантах: вбудовані та купольні.

 • Острівні та Т-подібні. Підходять для просторих кухонних приміщень. Можуть бути встановлені як на стіні, так і під стелею.

Вибір певного типу витяжки для кухні залежить від індивідуальних переваг клієнта та особливостей приміщення.

Особливості вибору витяжок і на що звернути увагу

Крім типу витяжки для кухні та способу її встановлення, також варто звернути увагу на:

 1. Продуктивність. З огляду на встановлені норми повітрообміну на кухні, рекомендується, щоб повітря тут оновлювалося приблизно 8 разів на годину. Тому вибір витяжки слід здійснювати, враховуючи ці параметри. Для розрахунку необхідної продуктивності такого пристрою помножте ширину, довжину і висоту приміщення. Отримане значення помножте ще на 8-10. Таким чином, ви визначите оптимальну потужність витяжки для вашої кухні.
 2. Розмір. Вибір розміру витяжки – завдання досить просте. Головне, щоб робоча частина пристрою повністю охоплювала всю площу варильної поверхні.
 3. Спосіб управління. Існує кілька варіантів управління витяжкою, включно з: сенсорним, де налаштування параметрів роботи відбувається за допомогою дотику; кнопковим, де необхідно натиснути кнопку з необхідною програмою; слайдерним, заснованим на переміщенні повзунка на панелі управління; і дистанційним управлінням, яке дає змогу керувати витяжкою з використанням пульта ДУ.

Дотримуючись простих рекомендацій і відштовхуючись від власних вимог, ви точно підберете відповідний пристрій.

Основні переваги кухонних витяжок

Як згадувалося раніше, витяжка є невід’ємним приладом на кухні. Ці пристрої ефективно видаляють пар, дим і жири, запобігаючи їх осіданню на кухонних меблях. У процесі готування вам навіть не знадобиться провітрювати приміщення, оскільки за достатньої продуктивності витяжка швидко і якісно виводить відпрацьоване повітря. Крім того, експлуатація та обслуговування витяжок досить прості. Від вас буде потрібно лише час від часу чистити фільтри від різних забруднень.

Вибрати відповідну модель не складно, на ринку представлені тисячі різних варіантів кухонних витяжок від найкращих виробників.

Найкращі виробники кухонних витяжок

На сьогодні існує величезна кількість виробників кухонних витяжок, які пропонують широкий вибір моделей. Серед них виділяється італійська компанія Faber. В асортименті бренду представлено безліч серій витяжок. Тут ви зможете вибрати як класичні варіанти, так і дизайнерські.

Витяжки від Faber створюються виключно з високоякісних матеріалів. Корпус пристроїв виготовлено з нержавіючої сталі, яка гарантує довгий термін служби і має антикорозійні властивості. У каталозі виробника представлені пристрої з покриттям і без, щоб кожен клієнт міг підібрати найкращий варіант, який відповідає дизайну інтер’єру.

Крім цього, бренд Faber випускає безмоторні моделі та пристрої з виносним двигуном. Обидва типи систем можуть функціонувати з припливно-витяжними установками Jablotron Futura.

Витяжки зі знімним двигуном дають змогу користувачеві розмістити його таким чином, щоб звести до мінімуму шумові показники в роботі витяжки. Безмоторні системи працюють виключно за рахунок централізованої вентсистеми.

Загалом інтеграція витяжки Faber і ПВУ Jablotron дає змогу забезпечити ефективний повітрообмін у приміщенні, а рекуператор вентсистеми зберігатиме теплову енергію відпрацьованого повітря для обігріву приміщення. Така технологія дає змогу значно економити на опаленні, знизити навантаження на системи обігріву та ефективно використовувати згенероване в процесі готування тепло.

Вибір конкретної моделі кухонної витяжки від Faber залежить від ваших індивідуальних вимог і переваг. Виробник надає широкий асортимент пристроїв з різною вартістю, щоб кожен клієнт міг купити оптимальний варіант. Ми, своєю чергою, є офіційними дистриб’юторами компаній Faber і Jablotron. Замовити витяжку від Faber ви можете в нашому інтернет-магазині. Оформивши замовлення на доставку просто зараз, ви отримаєте товар протягом 2 днів, якщо перебуваєте в Києві, або протягом 1-3 днів, якщо проживаєте в інших містах України.